پیمنت استیت

تعیین وضعیت پرداخت های اینترنتی

راه حل ایمن و سریع خدمات پرداخت ‌های بین‌المللی اینترنتی

بلاک چین: راه حلی برای چالش های رسانه ایی و تبلیغات در بستر اینترنت

 

 

تعداد زیادی از شرکت‌ها و فناوری های مبتنی بر بلاک چین وجود دارد که به  روی آوردن به  سوی بازار تبلیغات دیجیتال متمرکز شده‌اند، اما این در حالی است که برخی از آنها از ارز دیجیتال حمایت کرده در حالی که برای بخش‌های رسانه ایی و تبلیغات، ارز دیجیتال نسبتاً حمایت نشده و مورد استفاده قرار نگرفته است.

بیش از 6500 ارز دیجیتال مختلف که همگی از نظر میزان سرمایه در بازار متفاوت هستند، وجود دارد که از نظر میزان اشتیاق سرمایه گذاری و حجم معاملات انجام شده  با یک دیگر متفاوت هستند. برخی از آنها میم کوین هستند که مدل کسب‌وکارشان و میزان حمایت از آن بسیار ضعیف و پوشالی است.

اما اکثریت آنها فناوری‌های جدیدی را از خود رو کرده اند که عملاً هر چیزی را که ما در این بازار دیجیتال می‌دانیم و اجرا میکنیم را با چالش رو به رو کرده است، زیرا وب 3.0 (web3) با در بر گرفتن تکنولوژی های رایانش ابری، هوش مصنوعی و شبکه‌های داده ایی غیرمتمرکز به میدان آمده است.

 

 مقاله مرتبط: مقدمه ای بر Web3

 

IBM شرکتی است که در بسیاری از ابتکارات کلیدی تا کنون پیشرو بوده است. همچنین این شرکت  به آژانس‌ها و شرکت‌های فناوری تبلیغات در برخی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که نیاز به حمایت گروهی و اجماع فکری بیشتری دارند، همراهی و کمک می‌کند. همچنین با MediaOcean همکاری کرده است تا یک راه حل بلاک چین را با هدف ارائه شفافت تر زنجیره تامین جهانی به بازار ارائه کند.

در کنار سایر فراگیری های این عرصه، در فناوری هایی مانند Flashtalking و 4C و سیستم‌های رسانه‌ای فعلی و قابلیت‌های اتوماسیون سازی نیز شرکت MediaOcean اعلام آمادگی کرده تا همه این فناوری ها را به شیوه‌ای بسیار هیجان‌انگیز به مشتریان و آژانس‌های تبلیغاتی بصورت یکپارچه ارائه دهد.

یک سوال اینجا مطرح می شود که پس چرا تا کنون از ارز دیجیتال در رسانه ها و تبلیغات استفاده نشده است؟ و ما بصورت دلاری به واسطه احساساتمان از بازار و نقطه نظر ها معامله می کنیم.

هیچ یک از این موردها هنوز روی یک بلاک چین قرار ندارند، اما مانند بسیاری از صنایع دیگر، چندین نقطه کنترل متمرکز همراه با شبکه اضافه و پیچیده ای از واسطه ها وجود دارد که حول کسب درآمد از داده ها متمرکز هستند. به ویژه مشکلاتی در فضای دیجیتال بوجود آمده که ممکن است از یک راه حل مبتنی بر بلاک چین برای حل آن سودمند عمل کند.

ما یک نمای کلی از برخی از چالش‌هایی که صنعت رسانه و تبلیغات با آن روبرو هستند و اینکه چگونه بلاک چین ممکن است به حل آنها اقدام کند، گردآوری کرده‌ایم. در اینجا به مسائلی می پردازیم که از لحاظ تاریخی بر تبلیغات در بستر دیجیتال تأثیر گذاشته اند و در ادامه بیان کرده ایم که چگونه می توانیم آنها را با زیرساخت های فناوری جدید حل کنیم.

کسب درآمد از محتواسازی

احتمالاً بزرگترین عاملی که در بسیاری از مسائل مربوط به تجربه ضعیف تبلیغاتی نقش دارد، نحوه درآمدزایی ناشران از محتوا است. در روزهای گذشته، یک روزنامه ممکن بود حدود 3.8 میلیون نسخه در روز به قیمت 20پنس بفروشد که تقریباً 800 هزار پوند درآمد داشت.

اینترنت مفهوم محتوای رایگان را در معرض دید همگان قرار داد و به کاربران خود معرفی کرد که به سرعت به مدلی تبدیل شد که توسط شرکت های تبلیغ کننده ارائه می شد و افرادی که قالب های بهتری را در این حوزه طراحی می کردند به قیمت های بهتری از فروش محصولات و خدمات خود دست پیدا میکردند.

اما ما اکنون مقرراتی برای محدود کردن محتواسازی در فضای مجازی داریم، ولی تجربه در این حوزه هنوز کمتر از حد مطلوب است، مردم تا حد زیادی با مبادله تبلیغات در ازای محتوا موافق هستند یا می‌توانند حتی در صورت تمایل پرداختی داشته باشند، که بسیاری از آنها این کار را نمی‌کنند.

از آنجایی که بلاک چین مشکل مالکیت و حق چاپ را حل کرده است، به راحتی یک مدل پرداخت خرد را برای محتوا تسهیل می کند، مدلی که مورد علاقه نسل های جوان می باشد و ترجیح می دهند به جای پرداخت برای کتابخانه ای از محتوا، برای محصول و خدمات دریافتی هزینه ایی را بپردازند.

یک مدل با بودجه تبلیغاتی شما نیز می‌تواند برای کسانی که مایل به پرداخت نیستند ارائه شود ، اما ارزش قابل مبادله به کاربران نهایی که چه مقدار داده را می‌خواهند به اشتراک بگذارند بستگی دارد، و احتمالاً در ازای آن، بسته به میزان پرداختی هم محتوا و هم بخشی از هزینه داده را در قالب ارز دیجیتال دریافت خواهند کرد.

در این مدل، بیشتر میزان فروش به سازنده محتوا می‌رسد، چه یک شرکت باشد و چه فریلنسر. مرورگرهای چالش‌برانگیز مانند Brave در حال حاضر با نماد قابل توجه خود (BAT) به افراد در این روش مبلغی را در ازای پاداش در قالب ارزهای دیجیتال پرداخت می کنند.

 

تقلب تبلیغاتی و جلب اعتماد

انتظار می‌رود هزینه تقلب در صنعت تبلبغات دبجبتال تا سال 2025 به 50 میلیارد دلار در سال افزایش یابد، اما در تئوری بسیاری از این موارد تقلب می‌تواند حذف شده یا به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

یک شبکه بلاک چین می‌تواند همزمان با اعتبارسنجی و مشروعیت بخشیدن به قرار دادن تبلیغات برای دریافت ترافیک وب غیر تقلبی و محتوای وب مطلوب و همچنین بر اساس مکان فیزیکی و دستگاه کاربر، مانع از ورود بدافزار ها به این اکوسیستم شود.

 

اندازه گیری

اگر کوکی‌هایی که شرکت تبلیغاتی به عنوان شخص ثالث ایجاد میکنند  توسط خود گوگل شناسایی و حذف شوند بر بسیاری از راه‌حل‌هایی که در طول سال‌ها در جستجوی یک رویکرد اندازه‌گیری قدرتمند و جهانی در طیف وسیعی از کمپین‌ها ایجاد کرده‌ایم، تأثیر می‌گذارد.

راه‌حل‌هایی برای خنثی کردن تأثیر این موضوع ساخته می‌شوند، همانطور که طیفی از انواع مختلف اندازه‌گیری و معیارهای جدید مطرح می‌شوند، برای مثال، معیارهای توجه (attention metrics) که می تواند توجهات را برای دنیای دیجیتال ایجاد کند، همانطور که ما به آخرین راه حل های مبتنی بر کوکی توجه داریم.

اگر بلاک چین برای یک چیز اساسی راه‌اندازی شده باشد، آن تأیید و ذخیره داده‌ها است. زیرا ما به واسطه آن متوجه می شویم که چه کسی با دیدن کدام تبلیغات به وبسایت ما مراجعه کرده و همچنین زمانی که محتوای ما توسط کاربر دیده شده و یا در کدام قسمت از محتوا تمرکز بیشتری داشته است، آدرسی که آنها را به خرید محصول هدایت کرده است و نهایتا آیا خریدشان رضایتمند بوده است یا خیر.

ما همچنین می دانیم که چه کسی از خرید خود انصراف داده است که دراین صورت می توانیم با سهولت بیشتری تجزیه و تحلیل رفتار مشتری را داشته باشیم. مطالعات اثربخشی بین رسانه‌ها نیز باید بهبود یابد زیرا اکثریت قریب به اتفاق رسانه‌ها در تئوری روی یک بلاک چین اعمال می شود و اینترنت را مجاب به اجرای آن می‌کنند.

امیدواریم که نگرانی‌های کنونی در مورد کوکی‌ها به یک چشم انداز در مسیر یک POV اندازه‌گیری تبدیل شود زیرا ما آنها را با چیزی متمرکز بر حریم خصوصی و اعتماد و در عین حال پایدار جایگزین می دانیم.

تجربه تبلیغات

تجربیات مردم از تبلیغات گاهی ضعیف بوده است، اگرچه شرکت‌ها در روزهای گذشته پیشرفت‌های مستمری را تجربه کرده اند ولی با پاپ‌آپ‌ها(pop-ups) و پاپ‌آندرها(pop-unders) در روزهای گذشته کاری خود به نقطه پایینی رسیده‌اند.

ما در حال حاضر نسبت خوبی را از استفاده از این اپشن ها تنظیم می کنیم، اما هنوز در نحوه استفاده آنها درهم و برهمی زیادی از سوی سایت وجود دارد. این واقعاً یکی از مواردی است که باید به عنوان یک چالش در کنار برخی از چالش های دیگر حل شود.

اگر ما ار روش های متقلبانه برای تبلیغات و بازدید پیج استفاده نکنیم و اگر همه تبلبغات ما به سهم خود هزینه دریافتی داشته باشند و کاربران از نحوه استفاده از داده‌های خود راضی باشند، تجربه کلی تبلیغات ما بهبود خواهد یافت. در این صورت برای کمک به پوشش هزینه‌های نشریات برای تبلیغات، نیازی به جمع کردن بیشترین تعداد جایگاه تبلیغاتی در یک صفحه وجود نخواهد داشت.

چه معتقد باشید که رمزارز یک مد در دنیای امروزی است یا نه... همه چیز در نتیجه به واسطه وب 3.0 در حال تغییر است و این فناوری و  فناوری بلاک چین به هم متصل هستند.

برای رسانه‌ها و تبلیغات، این مقاله مجموعه‌ای از ابتکارات و رویکردهای جدید با حفظ حریم خصوصی و پرداخت محور با جلب اعتماد کاربران در هسته آن، فرصتی است برای صنعت تبلبغات در بستر دیجیتال تا اشتباهات گذشته را اصلاح کرده و با چالش های آینده  بصورت جدی تر و با ایجاد احساس احترام متقابل بیشتر بین کاربران اینترنت مقابله کنید.

فرصت ها ایجاد شده اند و آنها آماده هستند تا ما شروع به استفاده از آنها کنیم.

  مقاله مرتبط: WEB2 در مقابل WEB3