پیمنت استیت

تعیین وضعیت پرداخت های اینترنتی

راه حل ایمن و سریع خدمات پرداخت ‌های بین‌المللی اینترنتی

بخش نقل و انتقالات سیستم داخلی پرفکت مانی

در این بخش می توانید اطلاعات دقیقی در مورد نقل انتقال وجه با سیستم داخلی پرفکت مانی کسب کنید. اکنون روند ارسال پول برای دوستان یا شرکای تجاری شما آسان تر شده است. همچنین می توانید با استفاده از گزینه «پرداخت مکرر» از بخش جدول زمانی پرداخت های قبلی خود استفاده کنید.

 

تک پرداختی های قبلی(Single payment) به کمک پرفکت مانی

این گزینه برای پرداخت به هر حسابی در سیستم پرفکت مانی استفاده می شود.

برای انجام عملیات پرداخت باید به قسمت «انتقال داخلی-Internal Transfer» رفته و روی «پرداخت تکی - Single payment » که در همان مسیر با حسابی که می خواهید از آن پول ارسال کنید کلیک کنید.

پس از انتخاب حساب برای این تراکنش، باید فرم پرداخت را پر کنید:

مبلغی را که می خواهید ارسال کنید وارد کنید

حساب گیرنده را مشخص کنید

توضیحاتی که کیخواهید را به بخش پرداخت خود اضافه کنید

پس از تکمیل فرم، روی دکمه "پیش نمایش-  Preview" کلیک کنید.

توجه: افزودن یادداشت به پرداخت‌ها به شما کمک می‌کند تراکنش‌های پرداخت خود را ردیابی و مستند کنید. این یادداشت ها و توضیحات نیز توسط تیم نظارتی برای جلوگیری از کلاهبرداری به واسطه پرفکت مانی با هدف انطباق اسناد بررسی می شود.

اکنون آماده تایید تراکنش خود هستید. برای تکمیل پرداخت، روی دکمه « ارسال وجه-Send Money » یا برای بازگشت و اصلاح روی دکمه «ویرایش-Edit» کلیک کنید.

پس از انجام عملیات پرداختی شما، سیستم یک Batch number یا شماره سریال منحصر به فرد را به عملیات شما اختصاص داده و به شما نمایش می دهد که می تواند برای مشاهده تاریخچه تراکنش از آن استفاده کنید. تمام اطلاعات تراکنش در بخش " Statement " نمایش داده می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آن به بخش "Statement" حساب کاربری پرفکت مانی خود مراجعه کنید.

 

پرداخت زمانبندی شده (Scheduled payment) به کمک پرفکت مانی

این گزینه به کاربران کمک می کند تا برای خدماتی مانند هاست یا خدماتی که توسط شرکت هایی که نیاز به پرداخت ماهانه یا حتی روزانه دارند، پرداخت های منظم را برنامه ریزی کنند. برای راحتی خود از گزینه "Scheduled Payment" استفاده کنید. برای برنامه ریزی پرداخت های شما، به بخش «  Internal Transfer» بروید و حسابی را که می خواهید برای این تراکنش استفاده کنید، انتخاب کنید. روی «Recurring Payment» در همان بخش حساب انتخاب شده کلیک کنید.

پس از انتخاب حساب برای این تراکنش، باید فرم پرداخت را پر کنید:

توجه: افزودن یادداشت به پرداخت‌ها به شما کمک می‌کند تراکنش‌های پرداخت خود را ردیابی و مستند کنید. این یادداشت ها و توضیحات نیز توسط تیم نظارتی برای جلوگیری از کلاهبرداری به واسطه پرفکت مانی با هدف انطباق اسناد بررسی می شود.

اکنون آماده تایید تراکنش خود هستید. برای تأیید و تکمیل پرداخت، روی گزینه «ذخیره پرداخت تکراری- Save the recurring payment » کلیک کنید، یا دکمه «ویرایش-Edit» را برای برگشتن و انجام اصلاحات انتخاب کنید.

با کلیک روی «پرداخت های تکراری من- My recurring payments» می توانید تمام پرداخت های برنامه ریزی شده را در بخش « Internal transfer» بررسی کنید. این بخش اطلاعاتی در مورد تمام پرداخت‌های برنامه‌ریزی‌شده شما ارائه می‌کند و به شما امکان ویرایش یا حذف آن‌ها را در هر زمان می‌دهد.

اگر پرداخت‌های برنامه‌ریزی شده ایی ندارید، این بخش برای شما در دسترس خواهد بود و در بخش حساب کاربری شما نمایش داده نمی شود.

 

مطلب مرتبط: صفر تا صد آشنایی با پرفکت مانی و ووچر آن

 

پرداخت به ایمیل به کمک پرفکت مانی

پرفکت مانی به مشتریان خود این امکان را می دهد که تنها با استفاده از آدرس ایمیل آنها، به کاربری که حتی در سیستم ثبت نام نکرده است، عملیات نتقال وجه را انجام دهند.

برای ارسال پول به ایمیل، باید حسابی را که می خواهید از آن پول ارسال کنید، انتخاب کنید، گزینه "Transfer to e-mail" را انتخاب کنید، آدرس ایمیل گیرنده را وارد کرده و مبلغ را مشخص کنید. گیرنده یک پیام الکترونیکی یا همان ایمیل حاوی یک لینک مشخصی به وب سایت پرفکت مانی و یک درخواست برای ورود دریافت می کند. اگر گیرنده قبلاً یک حساب کاربری نداشته باشد، باید با استفاده از همان آدرس ایمیل یک حساب باز کند. پس از ورود به سیستم، گیرنده می بیند که مبلغ واریزی شما به حساب او انجام شده است.

 

پرداخت به تلفن همراه

پرفکت مانی به مشتریان خود این امکان را می دهد که تنها با استفاده از شماره تلفن همراه شخص، به کاربری که در سامانه ثبت نام نکرده است، انتقال وجه را انجام دهند.

برای ارسال پول به تلفن همراه شخصی، باید حسابی را که می خواهید از آن پول ارسال کنید، انتخاب کنید، گزینه " Transfer to mobile phone " را انتخاب کنید، مبلغ پرداخت را مشخص کنید و شماره تلفن همراه گیرنده را مشخص کنید. گیرنده یک کد ووچر الکترونیکی پرفکت مانی (e-Voucher) دریافت می کند که باید فعال شود تا پول به حساب او واریز شود.

 

ایجاد لیستی از اشخاص دریافت کننده واریزی در پرفکت مانی

برای ساده‌سازی فرآیند پرداخت، می‌توانید فهرستی از دریافت‌کنندگان پرداخت های قبلی ایجاد کنید.

پس از ایجاد لیست، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک گیرنده را انتخاب کرده و پرداخت را تکمیل کنید. داشتن یک لیست سفارشی به طور قابل توجهی فرآیند را ساده می کند و خطاهای مرتبط با اشتباهات تایپی شماره حساب را کمک می کند. این لیست قابل ویرایش است.

حداقل مبلغ انتقال دلار به یورو و برعکس0.01 آن ارز است و  یا حداقل انتقال دلار به طلا 10 است.

توجه! تمام پرداخت‌های انجام‌شده در سیستم غیرقابل برگشت هستند، بنابراین توصیه می‌شود قبل از تکمیل عملیات انتقال از گزینه «پیش‌نمایش یا همان Preview » استفاده کنید.

 

گزینه "پرداخت سریع" در پرفکت مانی

اکنون می توانید با استفاده از گزینه «پرداخت سریع یا Quick payment » که به صورت دکمه ای در منوی اصلی ظاهر می شود و در هر زمانی قابل دسترسی است، در وقت خود صرفه جویی کنید. هنگامی که روی دکمه کلیک می کنید، یک فرم ویژه پرداخت سریع بدون اینکه شمارا به صفحه دیگری ارجاع دهد برای شما ظاهر می شود. تنها چیزی که کاربر نیاز دارد این است که مبلغ پرداخت و شماره حساب گیرنده را وارد کند. سیستم به طور خودکار ارز و نوع حساب را با وجوه کافی تعیین می کند. هنگامی که چندین حساب دارای وجوه کافی برای تراکنش باشند، سیستم از کاربر می خواهد که حساب مورد نظر خود برای برداشت وجه را انتخاب کند. گزینه "پرداخت سریع" یک صرفه جویی در زمان برای کاربران مکرر است.

 

سیستم ضد کلاهبرداری هوشمند پرفکت مانی برای بررسی عملیات پرداخت ها

تمام پرداخت های انجام شده در سیستم توسط پروتکل امنیتی پرفکت مانی بررسی می شود. در برخی موارد، این عملیات به صورت دستی انجام می شود و بنابراین ممکن است باعث تاخیر در انجام پردازش پرداخت شود. تیم مدیریت پرفکت مانی از کاربران خود می خواهد که این موضوع را درک کنند زیرا چنین فعالیت هایی برای به حداقل رساندن تقلب و تضمین تجربه ای خوشایند برای همه کاربران ضروری می باشد.

 

مطلب مرتبط: پاسخ به سوالات شما بخش نقل و انتقالات پرفکت مانی