پیمنت استیت

تعیین وضعیت پرداخت های اینترنتی

راه حل ایمن و سریع خدمات پرداخت ‌های بین‌المللی اینترنتی

املاک دنیای متاورس چیست؟

 

یک قطعه از املاک متاورس یک NFT است که مدرک دیجیتالی مالکیت بر زمین را در یک پلت فرم متاورس به دارنده ارائه می دهد. در بیشتر موارد شما می توانید با ساخت زمین در این دنیای مجازی برای ایجاد تجربیاتی  جهت تبلیغات کازی خود، معاشرت با افراد، بازاریابی، سرگرمی و موارد دیگر استفاده کنید. ارزش هر قطعه زمین به این عوامل و همچنین احساسات کلی بازار، به اشتراک گذاری و محبوبیت پلت فرم بستگی دارد.

 

مقدمه

مفهوم متاورس و املاک دیجیتالی دست به دست هم می دهند. اما مانند بسیاری از روندهای رمزنگاری دنیای امروزی، پوشش رسانه ای کافی را به دنبال نداشته است. درست مانند هر سرمایه گذاری دیگری، درک ایده املاک مجازی متاورس قبل از خرید هر زمین دیجیتالی بسیار مهم است. در مقایسه با توکن‌های غیرقابل تعویض صرفاً برای  ارائه کار هنری در فضای مجازی کاربرد دارند (NFT)، درک املاک و مستغلات متاورس به دلیل کاربرد و موارد استفاده ساده‌تر بیان راحتری دارد.

 

املاک و مستغلات چگونه در متاورس وجود دارد؟

برای تازه واردان به متاورس، املاک دیجیتالی می تواند مانند یک تناقض به نظر برسد. بیان مالکیت فیزیکی املاک و مستغلات کاملاً در هم تنیده شده اند. با این حال، در حالی که املاک و مستغلات مبتنی بر بلاک چین در متاورس ممکن است فیزیکی نباشند، حقوق مالکیت یکسان - یا حتی قوی‌تر - را بر روی یک قطعه زمین در بستر دیجیتالرا به کاربران  ارائه می‌کند. مالکیت زمین در یک بازی، جامعه یا پلتفرم های دیگر با یک (NFT) نشان داده می شود.

از آنجایی که NFT ها غیرقابل تعویض هستند (یعنی هر یک منحصر به فرد است) و می توانند به طور ایمن مالکیت دیجیتالی را اثبات کنند، آنها بسیار شبیه اسناد ملکی در املاک دیجیتال عمل می کنند. یک NFT را می توان با توجه به ارزش بازار آن که از طیف وسیعی از عوامل ناشی می شود، معامله، خرید و فروش کرد.

املاک متاورس شما ممکن است در یک منطقه پرطرفدار با تراکم جمعیت دیجیتالی بالا باشد که به منظور فضای تبلیغاتی مناسب برای کسب و کار شما باشد. سایز مزایا و سایر خدمات در این دنیای دیجیتالی یعنی بطور مثال دارا بودن آب و برق نیز ارزش زمین را افزایش می دهد. پلتفرم متاورس خاصی که روی آن قرار دارید، ارزش زمین شما را تعیین می کند.

برخی از پلتفرم های متاورس به شما امکان شخصی سازی قابل توجهی را می دهند، بنابراین می توانید فضا، رویدادها و تجربیات خود را بسازید و برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال می توان به The Snoopverse در Sandbox و محتوای Netflix در Decentraland اشاره کرد.

 

مقاله مرتبط: NFT چیست؟

 

جذابیت املاک متاورس

برای درک جذابیت املاک و مستغلات متاورس، بهتر است که یک قدم به عقب برداریم و به جذابیت های NFT ها بطور کلی نگاه کنیم. در سطح تکنولوژیکی، NFT ها گواهی دیجیتالی قانونی مالکیت را ارائه می دهند. این در دنیایی که کپی کردن فایل‌ها بدون کوچکترین تفاوت به راحتی قابل تشخیص است، می تواند ارزشمند باشد.

در مرحله بعد، ما باید به جنبه جمع آوری نگاه کنیم. انسان ها به دلایل مختلف همیشه علاقه زیادی به جمع آوری اقلام داشته اند. جدا از لذت و جمع آوری، یک NFT ممکن است مزایای ملموسی مانند افزایش سودآوری در یک بازی یا پلتفرم ارائه دهد.

یکی دیگر از جذابیت‌های NFT پتانسیل سرمایه‌گذاری آن‌ها است، به همین دلیل است که بسیاری از افراد آن را به عنوان تجارت سودمند نگه می‌دارند. در طول بازارهای قدرتمند، قیمت‌های NFT عموماً افزایش قیمت‌های بازار را دنبال می‌کنند.  ارز دیجیتال بولران NFT  از برخی جهات نیز نتیجه تبلیغات افراد مشهور و رسانه ای بر سر این فناوری بوده است.

بسیاری از مردم در املاک و مستغلات متاورس NFT را خریداری می کنند زیرا از تمام اصول ذکر شده در بالا پیروی می کنند. به عنوان مثال،JPMorgan زمینی را در Decentraland برای موارد زیر خریداری کرده است:

  1. سود: آنها می توانند مهمانان مجازی را در دارایی Sandbox خود میزبانی کنند و تجربه ای فراگیر ایجاد کنند.
  2. قابلیت جمع آوری سرمایه: این املاک و مستغلات Metaverse یک قطعه بسیار کلکسیونی از فرهنگ پاپ است که می تواند به اقدامات در راستای بازاریابی کمک کند.
  3. سرمایه گذاری در دارایی ها: بعید است که جی پی مورگان زمینی را خریداری کرده باشد بدون اینکه انتظار داشته باشد آن را برای سود بفروشد یا درآمد خود را از طریق جذب مشتری افزایش دهد.

 

با املاک متاورس چه کاری می توانید انجام دهید؟

املاک و مستغلات مجازی فقط با محدودیت های متاورس خلاصه نمی شود. این به آن معناست که پتانسیل های زیادی را در زندگی اجتماعی و حرفه ای به ما ارائه می دهد. فراتر از سرمایه گذاری و تجارت، این پتانسیل باعث پذیرش بلندمدت چنین فناوری در زندگی روزمره ما خواهد شد. هر چیزی که متاورس بتواند پوشش دهد را می توان از طریق املاک متاورس نیز تجربه کرد. موارد دقیق استفاده و پیچیدگی‌ها به پلتفرم شما بستگی دارد، اما در تئوری، حد و مرزی دارد.

تک تک کاربران، اعم از خلاقان در هنر و صاحبان برندها همگی می توانند تجربیات خود را بر اساس آنچه املاک و مستغلات خاص آنها به کاربران ارائه می دهد طراحی کنند. کنسرت‌ها، جلسات، نمایشگاه‌های تجاری، نمایشگاه‌های هنری و راه‌اندازی برندها همگی در زمین‌های دیجیتال پایه ریزی شده است. این امر املاک و مستغلات metaverse را به ابزاری فوق‌العاده مهم در معاشرت و بازاریابی تبدیل می‌کند. برندهای بزرگی که در حال حاضر این قالب را آزمایش می کنند عبارتند از:

  1. HSBC: در سه ماهه اول سال 2022 یک قطعه زمین را در The Sandbox با برنامه ای برای کسب تجربیات برند جدید خریداری کرد.
  2. سامسونگ: یک تجربه مجازی به نام Samsung 837X در Decentraland ایجاد کرد و میزبان رویدادهایی مانند RecycleUp Fashion Show# بود.
  3. South China Morning Post: نسخه دیجیتالی اسکله کشتی ستاره هنگ کنگ را در Sandbox توسعه داد.

 

مقاله مرتبط: مزایا و معایب فناوری متاورس(Metaverse) چیست؟

 

رشد املاک متاورس

افزایش سریع دنبال کنندگان و افزایش فروش املاک متاورس توجه رسانه ها، مردم و سرمایه گذاران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. طبق داده‌های اینفلوئنسر مارکتینگ هاب، «متوسط قیمت یک بسته در پلتفرم‌های متاورس اصلی از 1265 دلار به 12684 دلار افزایش یافته است» که نشان دهنده افزایش ده برابری از ژانویه 2021 تا فوریه 2022 است. مک‌کینزی گزارش می‌دهد که “فضای متاورس قبلاً در سال 2022 - بیش از دو برابر سرمایه  موجود در سال 2021 که معادل 57 میلیارد دلار بود را جذب کرده است این یعنی بیش از 120 میلیارد دلار سرمایه به این منطقه سرازیر شده است.  "

برای چنین صنعت جوانی، اعداد می تواند حیرت آور باشد. با این حال، رشد سریع ارزش بازار لزوماً با طول عمر یا بازار سالم مرتبط نیست. ما احتمالاً باید برای رسیدن چنین فناوری به مرحله رشد خود، بیش از حد منتظر بمانیم تا به ارزش واقعی زمین در متاورس پی ببریم. با این وجود، برخی از سرمایه گذاران اولیه قبلاً از رشد متاورس سود برده اند. برای مثال، یک قطعه زمین در همسایگی اموال اسنوپ داگ به قیمت تقریباً نیم میلیون دلار فروخته شد.

 

چه چیزی بر قیمت زمین مجازی NFT تأثیر می گذارد؟

ما به طور خلاصه جذابیت زمین مجازی NFT را توضیح داده ایم، اما اجازه دهید به سه عامل کلیدی که قیمت آن را تعیین می کنند بیشتر بپردازیم:

  1. سودآوری ابزاری: هر پلتفرم، بازی یا جهان متاورس یک ابزار تعریف شده برای املاک مجازی خود دارد. برخی اجازه رسیدن به سطوح بالایی از سفارشی‌سازی را می دهند، در حالی که برخی دیگر مزایای درون بازی یا افزایش آمار را برای شما فراهم می‌کنند. اگر زمین مجازی NFT شما دارای ابزار مطلوبی باشد، می‌تواند قیمت بالاتری در بازار آزاد داشته باشد.
  2. پلت فرم: همانطور که در بالا ذکر شد، منطقه ایی که زمین شما در آن قرار دارد، کاربرد آن را مشخص می کند. فراتر از آن، نام تجاری و شهرت یک پلت فرم نیز بر ارزش زمین NFT شما تأثیر می گذارد. این مورد شبیه به آن است که برند هایی مانند نایک یا آدیداس می توانند به طور قابل توجهی بیشتر از یک برند کمتر شناخته شده با کیفیت محصول قابل قبول میان کاربران محصولات خود را شارژ کرده و به فروش برسانند.
  3. حدس و گمان: این ایده که املاک و مستغلات متاورس شما ممکن است در آینده با ارزشمندتر شود، اغلب به میزانی سنجیده می شود  که بر قیمت آن تأثیر بگذارد. اگر احساس کل بازار نسبت به ارزش منطقه یک زمین رشد صعودی داشته باشد، سرمایه گذاران ریسک پذیر این عرصه  عامل مهمی در تعیین قیمت آن می شود.

 

جمع بندی نهایی

پذیرش و جذب طولانی مدت املاک و مستغلات متاورس فراتر از تبلیغات است: این عرصه برای موفقیت برای استفاده در دنیای واقعی بصورت سودمند متکی هست. با این وجود، دیدن مسیر رو به رشدی که املاک و مستغلات متاورس در چنین مدت کوتاهی طی کرده اند، جذاب است. همانطور که محبوبیت متاورس و سازه های بلوکی همچنان در حال افزایش است، جا افتادن این عرصه میان کاربران نیز رو به رشد است. به این ترتیب، آشنایی با اموال دیجیتالی برای هر کاربر یا سرمایه‌گذاری بالقوه‌ای که به آینده متاورس علاقه دارد، ایده‌ای مناسب است.