پیمنت استیت

تعیین وضعیت پرداخت های اینترنتی

راه حل ایمن و سریع خدمات پرداخت ‌های بین‌المللی اینترنتی

چگونه برندها می توانند دنیای جدیدی در متاورس بسازند؟

 

متاورس درب های جدیدی برای تبلیغات برندهاست. فناوری های جدید همیشه به یک رویکرد کنجکاوانه نیاز دارد، اما برندها باید از چند دستورالعمل پیروی کنند: اهداف خود را مشخص کنند، دقت کنند که رقبایشان چه می کند، به دنبال برنامه های کاربردی جدیدی برای مشتریان خود باشند، ورود خود را به این فناوری جدید برنامه ریزی کنند و تعادلات خود را در این دنیا مجازی حفظ کنند.

متاورس  یک دنیای دیجیتال و مجازی جدید که با چشم انداز کنجکانه خود توجهات را به خود جذب کرده است و دنیای اینترنت و وب را در هم شکافته است تا جهان واقعی را با تکنیک های دنیای مجازی توانمند کند. ما وارد عصر دنیای مجازی شده‌ایم که در آن واقعیت‌های مجازی و فیزیکی ما در دنیای دیجیتالی جدیدی به نام متاورس به هم می‌رسند.

اطلاعیه فیس بوک مبنی بر تغییر نام برند خود به Meta نشان دهنده ایجاد فرصت های جدید در فضای مجازی است. زاکربرگ گفت: "زمان آن فرا رسیده است که یک نام تجاری جدید را بپذیریم تا همه کارهایی که انجام می‌دهیم را در بر بگیرد، تا نشان دهیم که چه کسی هستیم و چه چیزی را می‌خواهیم بسازیم".

ماورس تقریباً به اینجا رسیده است که برندهای مختلف مسیرشان را بابت آن تغییر داده اند و خدمات خود را در دنیای جدید متاورس قابل اجرا کرده و به نمایش عموم گذاشته اند.

H&M، Zara و چند غول پوشاک آنلاین دیگر به قدرت این دنیای مجازی(متاورس) اشاره کرده اند و فروشگاه های سه بعدی خود را در آن راه اندازی کرده اند تا نمای مجازی کاملی از محصولات خود ارائه دهند تا کاربر بتواند هنگام امتحان، انتخاب و خرید محصولتشان، آن را واقعی تر تصور کنند.

در حالی که بسیاری از برندها برای ورود به این واژه جدید حرکت کرده اند، برخی هنوز در مورد این عبارت جدید و فواید و عواقب آن در گوگل جستجو می کنند.

 

صحبتی درباره متاورس

خوب  بهتر است بگوییم متاورس تنها تبلیغات در این دنیا نیست، بلکه ساده‌ترین اصطلاحی است که می‌توان با آن این دنیا را فهمید. ایده اصلی راه اندازی متاورس، ارائه دنیای مجازی است. متاورس شامل تجربه دیجیتالی در اینترنت است که مسحورکننده، پایدار و سه بعدی (سه بعدی) و از همه مهمتر مجازی است زیرا در دنیای فیزیکی همچین چیزی را تجربه نمی کنید.

 

مقاله مرتبط: NFT چیست؟

 

هیجان انگیز نیست؟

جهان جدید متاورس تجربه جدیدی از به تجارب چیزهای مختلف به روشی متفاوت و مسحورکننده اضافه کرده است. این تکنولوژی جدید فرصتی را برای احساسات و عواطف، بازی، کار، ارتباطات، خرید و انجام کارهای مختلف به شیوه ای سرگرم کننده و تعاملی ارائه می دهد.

این دنیا دربی را به سوی تجربیات جدید گشوده است که برندهای معروف و کسب‌وکارها می‌توانند به کاربران خود ارائه دهند و تعاملات در بستر پلتفرم های کاربری خود را از طریق ارائه راه های هیجان‌انگیزتر برای بهره‌مندی از خدمات به مشتریان خود گسترش دهند، زیرا متاورس ضمانت کرده که در حال ورود به چشم‌اندازی دائمی‌تر و همه‌جانبه‌تر میان علاقمندان به این تکنولوژی نو ظهور است.

متاورس درب های جدیدی را برای برندها باز می کند

کسب‌وکارهای مختلف در حال حاضر به سمت پذیرش این چشم‌انداز جدید می‌روند که در دسته‌های سرگرمی، بازی و تجارت الکترونیک قرار می‌گیرد. بسیاری از کنسول های بازی مانند Fortnite از Epic Games،Pokemon  وارد دنیای جدید نمایش اتفاقات و تجربیات به صورت مجازی شده اند.

متاورس با جدیدترین فناوری‌های تکنولوژی واقعیت افزوده - AR، تکنولوژی واقعیت مجازی - VR، و بازسازی سه بعدی(3D reconstruction)، درب های جدیدی از تجربیات جذاب را برای برندها، مشاغل صنایعی مختلف و مشتریانشان باز می‌کند.

برندهای متفاوتی که از صنایع مختلف نشات گرفته اند می توانند از مزایای  متاورس بهره برده  و پله های ترقی خود را ده برابر بیشتر طی کنند.

 

صنعت تجارت الکترونیک

تغییر مسیر بیشتر کاربران به سمت تجارت الکترونیک باعث راه اندازی پلتفرم های مختلف تجارت الکترونیک و توسعه اپلیکیشن های تجارت الکترونیک شده است. همه گیری این پیشرفت در فناوری این تغییر را تسریع کرده است زیرا مردم خرید آنلاین را آسان تر، ایمن تر و راحت تر می دانند.

اکنون اصطلاح جدیدی وارد بخش تجارت الکترونیک شده است، یعنی دنیای متاورس، که اکنون درب های تجربیات جدید را به روی کاربران در بستر تجارت الکترونیک باز می کند.

چگونه؟

گوگل گزارش داده است که 66 درصد از مردم هنگام خرید علاقه مند به استفاده از واقعیت افزوده (AR)  یا همان Augmented Reality هستند.

 شرکت Shopify بیان کرده است که محصولاتی که از فناوری 3 بعدی و واقعیت افزوده (AR)  استفاده می کنند منجر به 94٪ نرخ تبدیل بالاتری شده است.

این حجم از علاقه بیان شده از سوی کاربران نشان می دهد که ورود مارک های تجارت الکترونیک به متاورس می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد.

برندهای لباس لوکس می توانند این فناوری دیجیتالی جدید را در تجارت خود پیاده سازی کنند. آن‌ها می‌توانند اتاق‌های پرو مجازی یا سایر خدمات دیجیتالی‌شده را طراحی کنند که کاربران بتوانند لباس‌ها را با حس همچون واقعی لمس، امتحان یا خریداری کنند. یک برند آمریکایی از تکنولوژی تجارت الکترونیک مجازی استقبال کرده و پیشرفت آن را ثبت کرده است. بنابراین، متاورس مزایای زیادی در حوزه فعالیت خود برای تجارت الکترونیک دارد.

 

صنعت بهداشت و درمان

صنعت مراقبت‌های بهداشتی برای سال‌ها متضمن تعامل فیزیکی بین بیماران و پزشکان برای اقدام به  تشخیص یا مراقبت‌ و حتی درمان افراد بوده است. پس از راه‌اندازی سیستم بهداشت از راه دور، این امر در جنبه‌های کمتری تغییر داشته است - جایی که بیمار و کادر مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند از طریق رسانه‌های دیجیتال برای ارائه و دریافت اقدامات‌ پزشکی با هم ارتباط برقرار کنند. اکنون، متاورس برای پیشرفت در این عرصه هم اعلام حضور کرده است.

فناوری‌هایی که قبلا هم به آنها اشاره شده است یعنی تکنولوژی واقعیت افزوده (AR) ، تکنولوژی واقعیت مجازی (VR)، و دنیای سه بعدی می‌توانند سیستم مراقبت‌های بهداشتی را با قدرت تجربه عصر جدید تعریف کنند. متاورس سیستم مراقبت های بهداشتی را دوباره مطرح می کند زیرا موسسات مراقبت های بهداشتی مختلف می توانند از این فناوری برای دیجیتالی کردن فرآیند کاری خود استفاده کنند.

برندهای موجود در سیستم بهداشت و درمان می‌توانند از متاورس برای تقویت تجربه پزشکی از راه دور از طریق  تکنولوژی هایAR/VR  استفاده کنند یا سایر اقدامات پزشکی را برای بیمار، راحت‌تر و مطمِئن تر ارائه دهند.

 

صنعت آموزش الکترونیکی

صنعت آموزشی پس از جا افتادن آموزش الکترونیکی و اپلیکیشن‌های آموزشی، شتاب چشمگیری بین کاربران داشته است. پس از ورود به این صنعت جدید دانش‌آموزان و معلمان می‌توانستند یادگیری الکترونیکی را راحت‌تر تجربه کنند.

با راه اندازی دنیای متاورس، درب های جدیدی به روی دانش آموزان، معلمان و سایر نهادهای آموزشی باز شده است. از طریق تکنولوژی  AR، یادگیری VR  افرا تعاملات بیشتری را با هم تجربه خواهند کرد، زیرا افراد در حین یادگیری مطالب را ملموستر حس خواهند کرد.

 

مقاله مرتبط: املاک دنیای متاورس چیست؟

 

صنعت بازی

انتظار می رود رشد بازار بازی های دیجیتال تا سال 2025 در سطح جهان به 268.8 میلیارد دلار افزایش یابد. به عنوان تعاملی ترین و جذاب ترین بخش زندگی واقعی و مجازی، مردم به بازی و تجربه های جذاب علاقه دارند. اگرچه این صنعت هیجان‌انگیز است و امتیازات مختلفی را برای خود به دنبال دارد، ورود متاورس به این عرصه هم درب های گسترده‌تری را به روی این صنعت باز کرده است.

هیاهوی متاورس در صنعت بازی در حال افزایش است. متاوری رشد صنعت بازی را تسریع خواهد کرد زیرا کاربران جدید مشتاق تجربات نو در دنیای بازی های جدید هستند. دنیای بازی های الکترونیکی و دیجیتال پس از ادقام با متاورس، سر و صدای زیادی را در میان علاقمندان به این عرصه به پا کرده است چون کاربران هنگام تعامل با بازی ها، آن را جذاب تر حس خواهند کرد.

 

نتیجه

متاورس درب ها را به روی صنایع و برندهای مختلف باز کرده است. بسیاری این را پذیرفته اند و بسیاری هنوز در حال کشف مزایای متاورس هستند. در اینجا به چندین صنعت اشاره شد که می توانند از مزایای دنیای جدید متاورس بهره ببرند.